Oswajanie lęków z Roaldem Dahlem

2014-03-15 przez Biblioteka

W dniu 12.03.2014. po dłuższej przerwie spowodowanej szkoleniami naszej kadry bibliotecznej, o godzinie 16 spotkała się grupa dzieci chcących wspólnie odbyć kolejna literacką przygodę.

Kontynuując temat „obrzydliwości” i prześmiewania świata, staraliśmy się spojrzeć na „wady” tytułowej bohaterki „Babci Rabuś” D. Walliamsa innymi oczami – tak, aby ułomności starszej kobiety nie były okazją do agresywnych wyśmiewanek, ale do refleksji nad starością i empatią.

Następnie przeczytaliśmy fragment „BFO” Roalda Dahla i wraz z jego bohaterką, Sophie, przeżyliśmy pierwsze nocne spotkanie ze – skądinąd – Bardzo Fajnym Olbrzymem. Opis spotkania był pretekstem do rozmowy o własnych lękach i negatywnych emocjach. Dzieci narysowały to, co ich najbardziej denerwuje, czego najbardziej się boją. Następnie podarliśmy rysunki, aby z kolorowych skrawków stworzyć kojące wyklejanki – kwiatuszki, słoneczka i uśmiechnięte buzie. Tym sposobem strachy i napięcia zostały oswojone, a my w doskonałych humorach rozeszliśmy się do domów.

Następne spotkanie dla dzieci w wieku 7 – 9 lat za 2 tygodnie, 26 marca!