Otwarcie wystawy Exlibrisy z kolekcji Tadeusza Biernata

2007-01-30 przez Biblioteka

We wtorkowy wieczór 30 stycznia 2007 roku odbyło się w naszej bibliotece otwarcie wystawy połączone ze spotkaniem poświęconym wspomnieniom o naszym patronie. Okazją do zorganizowanie takiego spotkania była przypadająca w tym roku 4 rocznica nadania bibliotece imienia Tadeusza Biernata - bibliofila i długoletniego dyrektora niepołomickiego Liceum.

Kolekcjonowanie exlibrisów to tylko jedna z dziedzin związanych ze sztuką, którą interesował się Patron naszej Biblioteki. Tadeusz Biernat, jako bibliofil, zaczął zbierać exlibrisy już w okresie międzywojennym, ale kolekcja powiększyła się najbardziej gdy przeszedł na emeryturę, kiedy to nawiązał szereg kontaktów z innymi miłośnikami exlibrisów w Polsce i wśród Polonii kanadyjskiej.
Część z jego kolekcji exlibrisów prezentujemy na wystawie.

Spotkanie przy herbatce towarzyszące otwarciu wystawy przebiegało w sympatycznej, pełnej wspomnień i anegdot atmosferze podtrzymywanej opowieściami przez kilkupokoleniową grupę absolwentów niepołomickiego Liceum.
Zebrani wyrazili chęć, by tego typu spotkania odbywały się cyklicznie raz na kwartał, a każdy z uczestników przyniesie pamiątki i zdjęcia z czasów LO.