Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

"Piątkowe czytanki" z Misiem Uszatkiem w roli głównej

2016-06-11 przez Biblioteka

10.06 w Galerii Książki dla Młodych odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „Biblioteczne czytanki w piątkowe poranki". Uczestniczyli  w nim 3-letni miłośnicy książek wraz z opiekunami.

Tym razem uroczy milusińscy doskonale  bawili się w towarzystwie „Misia Uszatka"- niedźwiadka z oklapniętym uszkiem, który wzrusza i bawi kolejne  już pokolenia polskich dzieci. Rozpoczęliśmy od głośnego przeczytania 3 krótkich opowiadań ("W sklepie z zabawkami", "Przyjaciele", ”Czy krasnoludki są na świecie?”) zawartych wksiążeczce Czesława Janczarskiego " Przygody i wędrówki Misia Uszatka". Uwagę maluszków przyciągały zwłaszcza barwne ilustracje, dlatego raz po raz zerkały do czytanej książeczki.

Oczywiście nie zabrakło również aktywności fizycznej, jaką były przygotowane zabawy ruchowe i animacje przy piosenkach o krasnoludkach i misiach. Maluszki wykonywały je z wielką  radością i uśmiechem. Potem najmłodsi z  zainteresowaniem obejrzeli króciutką telewizyjna dobranockę z dobrodusznym i pomysłowym Misiem Uszatkiem w roli głównej, a następnie doskonalili swoje umiejętności manualne kolorując wizerunek misiaczka czytającego książeczkę.

W finale spotkania był czas na podziękowania, na wręczenie malutkim uczestnikom prezencików w postaci książeczek oraz na słodki poczęstunek.

Mamy nadzieje, że „piątkowe czytanki” w tak miłym gronie będą mieć swój ciąg dalszy.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki