Pierwszaki w staniąteckiej bibliotece

2017-03-29 przez Biblioteka

W poniedziałkowy poranek 27 marca w staniąteckiej bibliotece zorganizowano lekcję biblioteczną połączoną z zapisami nowych czytelników. Dwie grupy siedmiolatków z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Staniątkach z ogromną radością przyjęły zaproszenie na tego typu zajęcia. W spotkaniu wzięło udział 26 dzieci. Pierwszaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek oraz na tego rodzaju zajęciach. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i obejrzeć czytelnię. Dowiedziały się jak powstaje książka zanim trafi do biblioteki, jakie rodzaje książek mamy w bibliotece, oraz jak stać się jej czytelnikiem. Spotkanie w bibliotece nie mogło obyć się bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały bajkę pt. „Franklin i książka z biblioteki”, z której dowiedziały się, że książki trzeba szanować i dbać o nie. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Każde dziecko wyszło z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, lecz także z kolorową książeczką otrzymaną na pamiątkę i kartą biblioteczną. Obie klasy pierwsze wyraziły chęć czynnego udziału i już teraz zapowiedziały częste wizyty w staniąteckiej bibliotece.