Pierwszoklasiści na lekcji bibliotecznej

2016-06-22 przez Biblioteka

Klasa 1a ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu 22 czerwca uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w podłęskiej książnicy. Jak się okazało spora część dzieciaków ma już swoje konto w naszej Bibliotece i aktywnie korzysta z jej zbiorów, ale nie przeszkodziło nam to w przypomnieniu zasad udostępniania książek oraz obchodzenia się z nimi.

Po wysłuchaniu wiersza pana Jana Huszcza sporządziliśmy wspólnie listę próśb książki. Pierwszaczki wiedzą, że nie wolno w żaden sposób niszczyć książeczek, że trzeba umyć rączki przed czytaniem, że nie wolno jeść podczas lektury i oczywiście szanować wypożyczoną publikację. Rozmawialiśmy również na temat ulubionych książek i jak to jest z czytaniem u początkujących „moli książkowych”. Cała klasa zgodnie stwierdziła, że bardzo lubi książki i aby dać temu wyraz przykleiła piękne czerwone serduszka na naszej liście zasad.

Następnie dzieciaki wysłuchały opowiadania Katarzyny Kołodziej pt. „Becząca przygoda Beatki” i ochoczo zabrały się do wyklejania bohaterów czytanego tekstu. Powstała piękna kolekcja najróżniejszych baranków, które zostały umieszczone na mini wystawce i mogą być podziwiane przez odwiedzających Bibliotekę.

Nasze godzinne spotkanie zakończyliśmy wspólnym czytaniem zagadek. W odgadywaniu klasa 1a jest bezkonkurencyjna!

Każdy uczestnik otrzymał plan lekcji na nowy rok szkolny. Może znajdzie się w nim oprócz zajęć lekcyjnych także wizyta w Bibliotece?

Roześmiane i pełne energii pierwszaki bardzo aktywnie brały udział w zajęciach i zapewniły, że znów chętnie odwiedzą naszą placówkę.