Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Pisanki i kraszanki czyli Święta Wielkanocne z wiosną w tle

2016-03-24 przez Biblioteka

23 marca tuż przed Świętami na cykliczne środowe spotkanie w wiosennych nastrojach przybyły 5 i 6 latki. W trakcie zajęć przypomniano dzieciom tradycje i symbole Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Doskonałą lekturą, z której zaczerpnęliśmy informacje była książka Doroty Skwark pt. "Wielkanocne zwyczaje".

Po krótkiej pogadance mali uczestnicy "zmierzyli" się ze "świąteczno-wiosennymi" zagadkami. Prawidłowe odpowiedzi premiowane były nagrodami w postaci książeczek. W kolejnym etapie spotkania zaproponowano dzieciom masaż relaksacyjny "Spacer biedronki", który przysporzył im wiele radości. A potem na najmłodszych na bibliotecznych stolikach czekały styropianowe jajka, pastele, papier kolorowy, cekiny i inne niezbędne materiały. Dzieci zatem ochoczo przystąpiły do twórczej pracy, bo każdy chciał jak najpiękniej ozdobić swoje jajko. Gdy pisanki były gotowe wszyscy chętnie pozowali do wspólnej fotografii, prezentując swoje "dzieła".

Czas szybko minął. Pożegnaliśmy się więc, życząc sobie pięknych, pełnych radości Świąt Wielkanocnych oraz "słodkich" prezentów od wielkanocnego zajączka.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki