Pisanki, pisanki jajka malowane!

2013-03-21 przez Biblioteka

Na zajęciach popołudniowych 20 marca zrobiło się nie tylko wiosennie, ale również świątecznie! Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wykonania pisanek z różnych materiałów. Powstały kolorowe jaja zdobione bibułą, cekinami, wstążeczkami i „puszkami”. Książka pt. „Polskie tradycje i zwyczaje doroczne” stworzyła solidną podstawę do dyskusji dotyczącej nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Dzieciaczki już wiedzą m. in. co symbolizuje jajko, którego nie może zabraknąć w najbliższym czasie na polskich stołach oraz co nazywamy „byczkami”.