Podłęskie Misie lubią biegać i jeździć rowerem

2015-05-19 przez Biblioteka

Już drugi raz grupa Misiów z Samorządowego Przedszkola im. św. Kingi w Podłężu przybyła w poniedziałkowy poranek, 18 maja na zajęcia biblioterapeutyczne. Jak dowiedzieliśmy się od wychowawczyni Pani Sylwii Owsikowskiej, przedszkolaki nie mogły doczekać się kolejnego spotkania w Bibliotece i z wielką ochotą przystąpiły do zajęć. Bardzo pomocnym w wyjaśnieniu tematu dzisiejszych warsztatów, stało się opowiadanie Hanny Pietruszki pt. „Telewiewiórka”.  Zachowanie głównej bohaterki Rudki, uzmysłowiło wszystkim dzieciakom jak wpływa na człowieka zbyt częste i długie oglądanie programów telewizyjnych, także jak z korzyścią dla zdrowia spędzać wolny czas. Okazało się, że Misie bardzo dużo czasu poświęcają na zabawy ruchowe poza domem. Chętnie biegają, jeżdżą na rowerach i bawią się w ogrodzie, a w telewizji lubią oglądać bajki, ale niezbyt długo.

Przedszkolaki pięknie kolorowały portrety wiewiórek, brały udział w „wiewiórowym hasaniu” i w wyklejaniu serduszek, a wszystko robiły z ogromną energią i zaangażowaniem. Dzisiejsze zajęcia były bardzo udane i z pewnością wpłyną na zachowanie dzieci.