Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Podróż do Krainy Świąt Wielkiej Nocy

2012-04-04 przez Biblioteka

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do przybliżenia uczestnikom środowych spotkań literackich zwyczajów i tradycji związanych z tym szczególnym dla wszystkich czasem.
W magię i atmosferę Świąt Wielkanocnych „wprowadziła” dzieci, książka Beaty Kołodziej pt. „Rodzinne świętowanie czyli przewodnik po świętach dużych i małych”. Na chwilę też przenieśliśmy się do domu  Kasi, postaci z  książki, by zobaczyć jak ona przeżywa Święta Wielkanocne, zwłaszcza Wielką Sobotę.
Podczas spotkania wykorzystano także kilka innych książek z bibliotecznych pólek, traktujących o polskich tradycjach dorocznych. Stół wielkanocny lubimy ozdabiać m.in. barwnymi pisankami.  W ruch poszły więc farby,
pisaki, kolorowe cekiny, bibuła i wełna, którymi dzieci ozdabiały wydmuszki i jajka ze styropianu. Powstała galeria niezwykłych, barwnych pisanek, spośród których  wybrano dwie najpiękniejsze, za co ich „twórcy” zostali nagrodzeni słodkimi wafelkami.
Na zakończenie spotkania życzyliśmy sobie nawzajem zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki