Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Podróż wesołym pociągiem z literkami

2016-02-04 przez Biblioteka

3 lutego środowe popołudnie w Galerii Książki dla Młodych należało do 5 i 6-letnich miłośników książek. Wznowiliśmy bowiem po dłuuugiej przerwie, cykl spotkań pod hasłem "Podróże po dziecięcej literaturze"

Tym razem dzieciaki zaroszono do "podróży wesołym pociągiem z literkami". "Pociąg z literkami" to niezwykła seria 7 książeczek autorstwa Łukasza Dębskiego opatrzona ilustracjami Anny Kaszuby-Dębskiej. Poprzez pełne humoru wierszyki, zagadki oraz różnorodne propozycje zabaw zawarte w książeczkach mali uczestnicy utrwalali wiedzę ze znajomości literek. Zatrzymaliśmy się także na chwilę na stacji "Naukowo". Tam dzieci zapoznały się różnymi rodzajami pisma i brzmieniem słowa ”tata” w różnych językach, oraz z przysłowiami związanymi z miesiącami roku. Skorzystaliśmy również z porad dla małych majsterkowiczów na stacji pod nazwą "Majsterkowo". Przydały się one najmłodszym podczas wykonywania koralików z makaronu i czekoladowych chrupek oraz maski pirata. Nie zabrakło też kartonowych wagoników, które dzieci ozdabiały literkami, rozpoczynającymi ich imiona.

Na spotkaniu nie było zatem nudno, a dzieci uczyły się przy okazji zabawy.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki