Podróż ze smokami

2013-11-14 przez Biblioteka

13 listopada spotkaliśmy się na kolejnych zajęciach z cyklu „Podróże w dziecięcy świat”. Tematem naszych zajęć były smoki. Na początku wraz z książką Marty Berowskiej pt. Skarbiec Legend Poskich, przypomnieliśmy sobie legendę o najbardziej znanej, polskiej poczwarze – Smoku Wawelskim. Dzieci doskonale znały opowieść i chętnie dołączyły się do narracji.

Jaki jest smok? Z pewnością straszny! Jednak jak wygląda ta bestia? Odpowiedź nie była prosta. Trzy głowy, czasem sześć lub jedna. Zieje ogniem, siarką i dymi. Z książką Edith Nebsit pt. Księga smoków poznaliśmy różne gatunki smoków: Lodowego, Czerwonego, Ognistego, a nawet z dziobem tukana!

Bogate o tę wiedzę dzieci mogły zacząć „projektować własne smoki”. Tułowia najmłodsi wylepili z różnokolorowych kawałków plasteliny. Skrzydła wykonały z bibuły, zaś łuski z kolorowych cekinków. Smoki przestały być straszne. Ba, teraz są już całkiem przyjazne.