Polskie powstania narodowe

2016-02-04 przez Biblioteka

W 153 rocznicę wybuchu powstania styczniowego licznie zgromadzeni pasjonaci historii wysłuchali wykładu Joanny Wieliczka-Szarkowej i Jarosława Szarka zatytułowanego "Polskie powstania narodowe. Szaleństwo czy konieczność. Bezsens czy bohaterstwo".

Dr Joanna Wieliczka-Szarkowa - historyk, autorka książek, m. in. "Żołnierze Wyklęci", "Bitwy polskich żołnierzy 1940 – 1944", "Powstanie Warszawskie 1944. Gloria victis",  dr Jarosław Szarek - historyk, publicysta, autor książek, m. in. "Powstanie Styczniowe" oraz książek dla dzieci i młodzieży z serii "Kocham Polskę. Historia Polski dla naszych dzieci".