Pop-art plakaty artystyczne i malowane akrylem sowy na płótnie

2017-07-13 przez Biblioteka

Pop-art plakaty artystyczne dla najmłodszych. Sztuka artystyczna zajmuje szczególne miejsce w naszym życiu. Żyjemy w czasach kiedy wielką sztuką jest świadome i staranne kształtowanie własnego małego świata. Dlatego też we wtorkowe popołudnie sztuka zapukała do drzwi wakacji w bibliotece i zagościła na dobre kilka godzin. Dzieci młodsze poznały na popołudniowych zajęciach krótką historię pop-art, a następnie wykolorowały profesjonalne plakaty czarno-białe w stylu pop-art z bohaterami filmów wytwórni Disney Pixar. Powstały piękne prace, które pokazały różnorodność gustów naszych pociech - galeria pokazująca zarówno tendencje dzieci do minimalizmu w sztuce jak i spontanicznej swobody dekorowania.  Dzieci same bez żadnej pomocy zdecydowały jaką formę ostateczną nadadzą swoim pracom. Plakaty stały się doskonałą ozdobą do dziecięcych pokoi oraz niezwykłymi podarunkami dla mam - co jest rzeczą z natury oczywistą.

Akrylowe sowy siedzące na poduchach. W myśl zasady - kształtuj świadomie swoje otoczenie i sam zdecyduj o tym jak ono ma wyglądać -dzieci starsze wykonały przepiękne, niezwykle staranne akrylowe wizerunki sów, które po wyschnięciu zostały zeszyte w cudne poduchy. Wszyscy mięliśmy ochotę na poduchową bitwę lecz nasze sowy były ciut ciut mokre i z obawy przed wybrudzeniem zaniechaliśmy tego. Zapraszamy rodziców do takich relaksujących terapii sztuką, która uczy dzieci kształtować świadomie swoje własne otoczenie i zapewnia im i nam odrobinę komfortu psychicznego, który możemy sobie sami podarować każdego dnia.