Popołudnie z Janem Brzechwą

2013-04-25 przez Biblioteka

Kolejnym przystankiem w naszych popołudniowych podróżach po dziecięcej literaturze była kraina, którą stworzył w swych wierszach niezwykły poeta Jan Brzechwa. Czytaliśmy zatem najbardziej znane, pełne humoru wiersze m.in. o  kaczce, „która chodzi do fryzjera, by kupić tam kilo sera”, o „Wyspach Bergamutach, na których podobno jest kot w butach, o ”sójce, która wybiera się za morze, ale wybrać się nie może” i o „pewnej kwoce, która traktowała świat z wysoka.”

Niewątpliwą atrakcją spotkania była możliwość obejrzenia przez dzieci kilku teledysków muzycznych pochodzących z filmu pt. „Akademia Pana Kleksa” Takie hity jak „Witajcie w naszej bajce, „Na wyspach Bergamutach” czy „Kaczka Dziwaczka w wykonaniu dziecięcych aktorów filmu  rozbawiły małych uczestników spotkania. W części plastycznej zajęć dzieciaki zmierzyły się z ilustracjami do wierszy poety. Okazało się, że najbardziej inspirującą dla nich postacią była Kaczka Dziwaczka. którą najchętniej kolorowały.