Popołudniowe zajęcia w Staniątkach:

2016-03-02 przez Biblioteka

W ramach cyklu zajęć popołudniowych organizowanych dla dzieci i młodzieży w staniąteckiej Bibliotece w ciągu ostatnich kilku spotkań każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jak zawsze nie zabrakło nauki przez zabawę. I tak grupa młodsza doskonaliła swoją wiedzę ogólną przy herbatce grając w Milionerów. W związku z tym, że dzieciom bardzo się to podobało na kolejnym spotkani również zajęli się zagadkami, jednak tym razem były to kalambury i zabawa o jakie zwierzę lub przedmiot może chodzić.

Również grupa starsza miała okazję spotkać się dwukrotnie podczas pierwszego spotkania starali się zgłębić swoją wiedzę o gwiazdach, planetach i ciekawostkach z pogranicza fizyki i astronomii. Choć mogłoby się wydawać, że taka tematyka nie jest zbyt bliska młodzieży gimnazjalnej to właśnie przez nich została zasugerowana i poddana obserwacji i dyskusji. W tym dniu nie zabrakło ciekawych wystąpień młodych pasjonatów którzy z ogromnym zaciekawieniem prezentowali swoje spostrzeżenia i co rusz poddawali nowe tematy do dyskusji.

Tydzień później miłośnicy gier platformowych zagościli w Czytelni staniąteckiej książnicy. Chłopcy w ramach połączonych sił wiekowych rozegrali turniej gier komputerowych. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że gry pobudzają strategiczne myślenie. I tak właśnie było i tym razem. Ku ogólnemu zdziwieni turniej zakończył się remisem. Zarówno młodsza jak i starsza grupa graczy wykazała się ogromną zręcznością i ciekawą strategią gry. I kto wie może niebawem zostanie rozegrana kolejna edycja turnieju która tym razem przyniesie zdecydowanego zwycięzcę i mistrza kier komputerowych.

Mamy nadzieję, że kolejne zajęcia będą równie udane i przyczynią się do rozwoju i ciekawego spędzenia nie jednego popołudnia w Staniąteckiej Bibliotece.