Porządek to ważna rzecz!

2015-06-23 przez Biblioteka

Dziś, to znaczy 23 czerwca grupa Kubusiów Puchatków z Przedszkola Samorządowego im. św. Kingi w Podłężu odbyły trzecie zajęcia biblioterapeutyczne z cyklu „Nasze emocje”. Ostatnie spotkanie pod hasłem „Przedmioty wokół nas” trwało aż półtorej godziny i pomogło dzieciakom popatrzeć na przedmioty w zupełnie inny sposób.

Opowiadanie pani Hanny Hajzak pt. „Pokój z zabawkami” było tematem spontanicznej wymiany zdań na temat obchodzenia się z zabawkami i innymi przedmiotami przez najmłodszych. Bohaterami tej historyjki były zabawki oraz kredki, które niestety nie były zawsze dobrze traktowane przez dzieci i postanowiły coś z tym zrobić. Pomogła im w tym mama małych rozrabiaków, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a przedszkolaki z pewnością będą teraz umiały odpowiednio zająć się swoimi rzeczami.

W części plastycznej warsztatów Kubusie wykonały piękne rysunki swoich ulubionych zabawek i kolejno opowiedziały o nich pozostałym uczestnikom. Oczywiście była też zabawa ruchowa i odrobinę szaleństw.

Podsumowując  możemy powiedzieć, że od połowy kwietnia w naszej Bibliotece miało miejsce 9 warsztatów biblioterapeutycznych, w których uczestniczyło 192 przedszkolaków. Było nam bardzo miło gościć w naszych progach tak fantastycznych czytelników, zarówno dzieciaczki jak i Panie Wychowawczynie. Serdeczne podziękowania dla Pani Anetki Kurak za przygotowanie i świetne przeprowadzenie  wszystkich warsztatów.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym przedszkolaki będą jeszcze częściej nas odwiedzać i korzystać zarówno z bogatego księgozbioru jak i różnych form spotkania z książką i literaturą dziecięcą.

Zapraszamy!