Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Poszukiwana - czyli poznajmy się

2012-10-10 przez Biblioteka

Uczennice z klasy II F niepołomickiego gimnazjum, 9 października wzięły udział w pierwszym spotkaniu z cyklu Biblioterapia, które „otwierają” program składający się z pięciu warsztatów. Celem programu jest profilaktyka niedostosowania społecznego. Zajęcia mają  ukazać przyczyny, objawy i skutki, jakie niesie ze sobą niedostosowanie społeczne. Powinny pomóc w zmianie nastawienia do siebie, rówieśników, wzmocnić poczucie wartości uczestników warsztatów, dać podstawowe informacje o asertywności i anoreksji.

Minione spotkanie pt. „Poszukiwana” miało na celu zapoznanie i integrację grupy, budowanie relacji w grupie. Uświadamianie uczestniczkom, że wszyscy ludzie są potrzebni, ich cechy charakteru i umiejętności mogą przyczynić się do wykonania wspólnego zadania. Warsztat został oparty na tekście I. Boreckiej „Baśń o czterech braciach” oraz profilach osobowości wg Florence Littauer.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki