Poznajemy krakowskie legendy

2014-05-16 przez Biblioteka

Kontynuując cykl spotkań z klasami drugimi szkół podstawowych, 15 maja w podłeskiej Bibliotece gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu. Tematem naszych zajęć były legendy związane z grodem Kraka, a opowiedziała o nich i poprowadziła ich szlakiem Pani Weronika Śliwiak-Motak.

Trudno wymienić wszystkie wspomniane przez uczestników warsztatów tytuły. Jedno jest pewne – dzieci znały mnóstwo opowieści i chętnie dzieliły się nimi z rówieśnikami. Smok Wawelski, dzielna królewna Wanda, krakowskie gołębie, Lajkonik i wiele innych postaci ożyło w naszej Bibliotece. Dodatkową atrakcją były slajdy ze sławnymi miejscami Krakowa, które są związane z omawianymi legendami. Ułatwieniem dla drugoklasistów była mapa, która prowadziła ich po legendarnych miejscach, na której własnoręcznie zaznaczali przebytą trasę. Sprawdzianem zdobytej wiedzy było samodzielne rozwiązywanie krzyżówki.

Koncepcja spotkania bardzo spodobała się zarówno dzieciom, jak i wychowawczyniom i z pewnością odbędą się kolejne edukacyjne zajęcia biblioteczne.