Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Promyczki w naszej bibliotece

2015-03-30 przez Biblioteka

Grupa przedszkolaków „Promyczki”, z Przedszkola Samorządowego w Niepołomicach, w poniedziałkowe przedpołudnie przybyła na spotkanie pt. „Nasze emocje”. Był to pierwszy warsztat, który otwierał program biblioterapeutyczny „O emocjach”.

Dzieci zostały zaproszone do kilku zabaw, dzięki którym łatwiej przyswajały przekazywaną wiedzę. Za pomocą gry animacyjnej „Czytaj z twarzy”, z udziałem bohaterów Zakątka Sezamkowego, przedszkolaki prawidłowo rozpoznawały emocje. Zabawa „Posągi” świetnie pokazywała, że dzieciaki same umieją wyrazić odpowiedni nastrój. Podczas spotkania „Promyczki” wysłuchały bajeczki pt. „Cztery Elfy”. Bohaterowie czytanej opowiastki wyjaśnili naszym małym uczestnikom, że w zależności od sytuacji odczuwamy różne emocje. Słuchacze zrozumieli, że nie ma złych emocji. Jednak należy pamiętać, że niektóre z nich po prostu źle wyrażamy. Miłym i twórczym akcentem spotkania było wykonanie przez dzieci Elfa. Z papieru kolorowego, kredek i pisaków, powstały różnorodne prace.

 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki