Promyczki zawitały do naszej biblioteki

2012-10-18 przez Biblioteka

Tematem warsztatu biblioterapeutycznego były emocje. Dzieci we wstępnych rozmowach starały się zdefiniować uczucia. Okazało się, że nie jest nam łatwo mówić o naszych nastrojach. Aby uporządkować wiedzę o zmienności naszych „humorków” przeczytaliśmy bajkę autorstwa Hanny Hajzak pt. „Cztery Elfy”. Literatura uświadamiała dzieciom, że w zależności od sytuacji odczuwamy różne emocje. Aby wzmacniać temat spotkania, mali uczestnicy zostali włączeni do zabaw manualnych i pedagogicznych.