Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Przed gwiazdką

2014-12-11 przez Biblioteka

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia postanowiliśmy cykliczne środowe popołudnie wykorzystać na wspólne wykonywanie z dziećmi ozdób choinkowych  i zdobienie bibliotecznej choinki. Na początek jednak w świąteczną atmosferę wprowadziła małych czytelników rozmowa na temat tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem. Dzieci poznały symbolikę gwiazdki, wieczerzy wigilijnej, opłatka czy sianka pod obrusem.

W dalszej kolejności zajęć zajrzeliśmy do książeczki pt. „Bajkowe święta”, w której znaleźliśmy opowiadania związane z Bożym Narodzeniem, a te sprawiły, że najmłodsi poczuli już magię tych wyjątkowych Świąt. Kulminacją spotkania było ubieranie choinki. Mali uczestnicy chętnie wieszali  na niej ozdoby i łańcuchy, starając się, aby choinka jak co roku była piękna i przyciągała wzrok odwiedzających nas czytelników. A potem wszyscy bardzo aktywnie zaangażowali się w robienie wg własnych inwencji twórczych bombek styropianowych i miniaturowych błyszczących choineczek, ozdabiając je m. in cekinami czy papierem kolorowym. Życzenia świąteczno - noworoczne były dopełnieniem ostatniego już w tym roku popołudniowego spotkania z grupą 5 i 6- letnich czytelników.

                                                          

                                                                 Wesołych Świąt 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki