Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Przedszkolaki na warsztatach

2015-11-06 przez Biblioteka

W październiku Przedszkole Samorządowe w Woli Batorskiej przystąpiło do „Spotkań z Biblioterapią”. Przedszkolaki biorą udział w cyklu pt. „W grupie siła”. Cykl obejmuje trzy warsztaty, na których dzieci słuchają ciekawych bajeczek, biorą udział w zabawach ruchowych oraz wykonują tematyczne prace plastyczne. Dwa warsztaty już za nami.

W pierwszych zajęciach pod hasłem: „Każdy jest częścią grupy” wzięły udział czterolatki. Maluchy z ciekawością słuchały bajki o mrówkach, która uświadamiała jak ważna jest współpraca i jej zalety. Uczestnicy chętnie przystępowali do rozmów i zabaw, a także wykonali piękne, kolorowe mrowiska.

4 listopada do biblioteki w Woli Batorskiej ponownie zawitały przedszkolaki. Tym razem warsztat  został przeprowadzony z udziałem pięciolatków. Temat spotkania brzmiał „W zgodzie lepiej i weselej”. Spotkanie ukazywało  małym słuchaczom, że zgoda potrafi „budować” , a w miłej i koleżeńskiej atmosferze lepiej się bawimy i czujemy. Zwracaliśmy uwagę na zachowanie, o jakim należy pamiętać podczas wspólnych zabaw. Dzieci chętnie wymieniały prawidłowe postawy i dobre maniery. Wszystkie sugestie zostały zamieszczone w Wielkim Kodeksie, który powędrował z dziećmi do przedszkola. Ponadto „zerówkowicze” wykonały kolorowe medale DOBREGO KOLEGI I DOBREJ KOLEŻANKI.

Czekamy na kolejne spotkanie!

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki