Przedszkolaki odwiedzają bibliotekę

2014-03-17 przez Biblioteka

Kiedy do staniąteckiej biblioteki zawitała pierwsza grupa dzieci z tutejszego przedszkola zza chmur wyszło słoneczko. Dzieci z grupy „Żabki” z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji o tym jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak obchodzić się z książkami tak aby służyły innym jak najdłużej.  Obejrzały książeczki czyściutkie oraz takie, które zostały pobrudzone bądź uszkodzone. Dzieciaczki obiecały  spełnić ”prośby książek„ i zawsze je szanować.
Następnie w czytelni wysłuchały wierszowanej bajeczki pod tytułem ”Wielka wycieczka do małego miasteczka”. Z której dowiedziały się, że przyjaźń jest bardzo ważną wartością.

Następną grupą odwiedzającą w tym dniu bibliotekę były maluchy ”Biedronki”. Wysłuchały opowiadania pod tytułem „Łakomczucha”, w którym autor potępia łakomstwo, oraz poleca dzieciom picie mleka, ponieważ jest bardzo zdrowe.

Jako ostatnia „przyfrunęła” grupa „Pszczółek”. Dzieci zapoznały się z pracą biblioteki  i wysłuchały historii opowiedzianej przez psa  z książeczki „Nie-zły pies”. Dzieciaki bardzo spontanicznie opowiadały o swoich pieskach oraz innych zwierzakach domowych. Jednogłośnie stwierdziły, że o zwierzęta należy dbać.

Wszystkie przedszkolaczki otrzymały zakładki informujące o godzinach pracy biblioteki oraz kolorowe książeczki. Wesołe i zadowolone udały się na pyszny obiad do przedszkola.