Przedszkolaki w świecie książek

2017-03-31 przez Biblioteka

30 marca, sympatyczna Grupa Smerfów z Samorządowego Przedszkola im. św. Kingi w Podłężu odwiedziła Bibliotekę Publiczną. Celem tej wizyty było poznanie siedziby naszej placówki oraz przedstawienie małym czytelnikom wszystkiego co związane z działalnością  i organizacją pracy w Bibliotece.

Maluchy miały możliwość przyjrzenia się z bliska pracy bibliotekarza i obejrzenia księgozbioru zgromadzonego na bibliotecznych półkach. Aby zachęcić przedszkolaków do kontaktu z książką podczas prezentacji wykorzystane zostało opowiadanie pani Mai Strzebońskiej pt. „Czarownica i ryba”. Historyjka przypadła do gustu maluchom, które z ciekawością wsłuchiwały się w tekst i żywo reagowały na rozgrywające wydarzenia.

Następnie każdy Smerf samodzielnie oglądał wybrane przez siebie książeczki i mógł zajrzeć we wszystkie zakamarki w Bibliotece. Kiedy milusińscy oswoili się już z miejscem, przyszedł czas na przybliżenie zasad wypożyczania książek i poprzez zabawę utrwalenie zdobytych informacji.

Oczywiście Grupa Smerfów założyła kartę biblioteczną i wypożyczyła wybrane książeczki, które będą umilać im czas w przedszkolu. A nasza Biblioteka już wkrótce wzbogaci się o nowych czytelników bo jak zapewniły przedszkolaczki, bardzo lubią książeczki i wrócą tu z rodzicami.