Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

2011-10-25 przez Biblioteka

25 października 2011 r. Bibliotekę Publiczną w Podłężu odwiedzili wychowankowie z Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu. Przedszkolaki zapoznały się z działalnością Biblioteki, dowiedziały się, jakie warunki trzeba spełnić żeby zostać czytelnikiem, poznały pomieszczenia i księgozbiór naszej placówki. Podczas lekcji bibliotecznej czytaliśmy również wybrane przez przedszkolaków fragmenty utworów Ewy Stadtmüller. Dzieci otrzymały zakładki do książek z informacjami o naszej Bibliotece, a w nagrodę za piękne wykonanie piosenki słodkości.
Dzięki tym cyklicznym wizytom przedszkolaków w Bibliotece, stale rośnie czytelnictwo w naszej miejscowości. Dzieci często przychodzą razem z rodzicami lub dziadkami żeby wypożyczyć książki, zagrać w gry stolikowe albo poukładać puzzle. Cieszą nas takie odwiedziny i stałe zainteresowanie lokalnej społeczności naszą działalnością, a przede wszystkim chęć czytania wśród najmłodszych.

 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki