"Ptaki Polski" Michała Molickiego

2017-04-13 przez Biblioteka

Na bibliotecznych ścianach niczym na gałęziach drzew „przysiadły” ptaki. Stało się tak za sprawą obrazów Michała Molickiego, które od 11 kwietnia zdobią niepołomicką książnicę.

Dla artysty malowanie jest sposobem utrwalania piękna przyrody. Michał Molicki wiele czasu spędza nad Wisłą, na łąkach, w lasach, na polnych drogach - gdzie stara się dostrzec w pozornej zwyczajności łąki czy wiślanej plaży to, co wymaga uważnego spojrzenia – niebieski błysk przelatującego zimorodka, zieleń o tysiącu odcieni oraz wiele innych barw przyrody. Następnie wszystkie swoje spostrzeżenia przelewa na płótno, tak wiernie, że trudno odróżnić jego obrazy od fotografii.

Na co dzień Michał Molicki pracuje jako animator w domu kultury, a „po godzinach" uczy się przyrody z książek i filmów oraz poznaj ją w terenie. Oprócz malowania obrazów, zajmuje się także wykonywaniem ptaków i zwierząt wymarłych z masy plastycznej i z drewna.

Zapraszamy na wystawę „Ptaki Polski” Michała Molickiego do naszej biblioteki.