Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Puchatki i emocje

2016-10-19 przez Biblioteka

19 października zawitały do nas Puchatki, czyli grupa pięciolatków z Niepołomickiego Przedszkola TYGRYSEK. Dzisiejsze spotkanie rozpoczynało cykliczne warsztaty pt. „O emocjach”.

Na początku zajęć dzieci próbowały zdefiniować słowo „emocje”. Gdy udało się wyjaśnić ten tajemniczy termin, mali uczestnicy wysłuchali bajki pt. „Cztery Elfy”. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały przygód głównych bohaterów – Elfików, które prezentowały określone uczucia. Teraz już przedszkolaki wiedzą, że nasze nastroje mogą być zmienne w ciągu dnia. Łatwo je  dostrzec, ale trudniej już o nich rozmawiać. Dlatego po dzisiejszym spotkaniu, mam nadzieję, Puchatki będą umiały nie tylko wyrazić ale również powiedzieć dlaczego są smutne, zdenerwowane bądź szczęśliwe. Zajęcia zostały urozmaicone tematycznymi zabawami ruchowymi i plastycznymi.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki