Rośnijmy z książką

2014-06-27 przez Biblioteka

Dlaczego warto czytać i przychodzić do biblioteki ? Jak ułożone są książki na półkach ? Czy w bibliotece są wyłącznie książki ? Co zrobić, aby zostać czytelnikiem ?... To tylko część zagadnień, o których była mowa podczas spotkania z 50 przedszkolakami 25 czerwca 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Woli Batorskiej.
     Dwie grupy „Skrzaty” i „Gumisie” z zaciekawieniem oglądały bibliotekę, a szczególnie księgozbiór w dziale literatury dziecięcej. W skupieniu wysłuchali „próśb książek”, czyli jak obchodzić się z książkami, aby służyły czytelnikom przez długi czas. Wspaniale odgadywali bajkowe zagadki i opowiadali o swoich ulubionych bohaterach książkowych. Chociaż wakacje tuż, tuż, przedszkolaki wyraziły chęć narysowania dla biblioteki swojej ulubionej postaci. Zebrane rysunki pozwolą wypełnić książkę, która ma na razie same okładki i będzie nosiła tytuł „Encyklopedia bohaterów bajek” i zostanie na pamiątkę wizyty „Skrzatów” i „Gumisiów” w bibliotece.
      Wyrazem podziękowania ze strony biblioteki za odwiedziny i mile spędzony czas, były książeczki dla najmłodszych czytelników i zakładki z informacjami o Bibliotece Publicznej  w Woli Batorskiej.
        Mamy nadzieję, że spotkanie zachęciło dzieci do korzystania z usług biblioteki i przekonało do tego, że warto przyjaźnić się z książką  przez całe życie.