Rozbrykany LAS w bibliotece

2017-06-02 przez Biblioteka

31 maja w naszej bibliotece odbyły się finałowe zajęcia warsztatów przedszkolnych „Rozbrykany LAS”. W trakcie zajęć Pani Basia oraz Pani Anetka wprowadziły dzieci w czarodziejski świat biblioteki - warsztatowicze dowiedzieli się, że tu nie tylko wypożycza się książki, ale również można fantastycznie spędzić czas podczas pouczającej lekcji bibliotecznej, przy magicznym teatrzyku Kamishibai, a także oddając się pracom manualnym. Efektem tych ostatnich były ręcznie robione latawce, a także… pyszna sałatka, którą mali twórcy od razu ze smakiem zjedli.

Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz pluszowe Sówki – symbole mądrości. Za przygotowanie upominków dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki, Joannie Lebiest.

Trzymiesięczny cykl „Rozbrykany LAS”, organizowany społecznie przez Katarzynę Borys w Laboratorium Aktywności Społecznej, miał na celu spotkanie maluchów i ich rodziców z okolicznymi przedszkolami. Dzieci poznały przedszkolny świat: zabawy, zasady, relacje w grupie. Rodzice zaś mogli świadomie wybrać placówkę, która zdobyła ich zaufanie, i do której od września będzie uczęszczała ich pociecha.