Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Rozgrywki w niepołomickim duchu

2014-06-06 przez Biblioteka

Środowe zajęcia dla grupy starszej upłynęły pod znakiem wykonywania gry na podstawie poznanych lub odświeżonych w poprzednim tygodniu legend naszego miasta i regionu ze zbioru Mariusza Niemyckiego „O lichu, co króla mamiło”.

Jako, że zawitali do nas tym razem również goście z grupy młodszej, stworzyli oni wraz z mamusiami własną drużynę i po szybkim wyrównaniu poziomu wiedzy (w czym pomogła zarówno lektura książki, jak i starsi koledzy) narysowali wspaniałą własną planszę do gry. Pozostali uczestnicy zajęć pracowali w dwóch grupach i każda z nich stworzyła własną grę – obie wersje były mocno zakotwiczone w wierzeniach, cudownie baśniowe, pełne niebezpieczeństw i zjawisk oraz postaci nadprzyrodzonych. Pozwoliły one na niekonwencjonalną zabawę z legendami oraz tworzenie własnych wariacji na temat niepołomickich podań.

W zorganizowanym konkursie na najlepszą grę nie było zwycięzców ani pokonanych, ponieważ nagrodą była właśnie… wspólna gra!

Na ostatnie zajęcia przed wakacjami zapraszamy grupę starszą 18 czerwca o 16:00. Będzie już bardzo wakacyjne, wycieczkowo i …. śpiewająco Uśmiech

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki