Skrzydła motyla z Podłęża i pyłek kwiatowy z Woli Batorskiej

2014-07-25 przez Biblioteka

Podczas zajęć prowadzonych w filiach, młodzi przyrodnicy udowodnili, że ich pomysłowość nie zna granic. Pod okiem Doktora Jurka stworzyli barwną mozaikę preparatów obejmująca zarówno świat przyrody nieożywionej (np. ziemia, piasek, wosk pszczeli) jak i ożywionej (m. in. przepiękne preparaty ze skrzydeł i nóg owadów, sierści zwierząt, pleśni, a także liście i kwiaty). Wszystkie zdjęcia wykonanych dzisiaj preparatów znajdą się na naszej konferencyjnej wystawie.

Było również słodko – okazało się, że w Podłężu hoduje się pszczoły, których przepysznym miodem uraczył nas jeden z uczestników. Przy okazji wykonaliśmy miodowy preparat, a prowadzący zajęcia pouczył nas, w jaki sposób na podstawie takiego badania określić pochodzenie płynnego pszczelego złota.

Wszystkim przyrodnikom, którzy nie zapomnieli o przygotowaniu i przyniesieniu materiałów na dzisiejsze zajęcia bardzo dziękujemy. Jestem pewna, że we wrześniu będziecie dumni ze swojej pracy!

To już niestety ostatnie zajęcia w ramach projektu „Co w puszczy piszczy” odbywające się stacjonarnie tj. w bibliotekach.

Na kolejne zapraszamy w teren – 12 sierpnia o godzinie 11.30 obie grupy z filii bibliotecznych spotkają się z Panem Leśniczym Wojciechem Wimmerem, który zabierze Was w leśne ostępy i odpowie na pytanie: Co tak naprawdę w tej naszej Puszczy piszczy?