Słodki finał Podróży po dziecięcej literaturze

2017-06-17 przez Biblioteka

14 czerwca w Galerii  Książki dla Młodych odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu „Podróże po dziecięcej literaturze” z udziałem 5 i 6 letnich czytelników. Na tychże zajęciach „zasmakowaliśmy” już letniej przygody. Tworzyliśmy bowiem „Księgę podróżnika” czyli wspólną opowieść o przeżytych wydarzeniach w czasie wymyślonej przez dzieci wakacyjnej  podróży aż do….Australii. Każdy z uczestników dodawał jedno zdanie tworząc w ten sposób całość opowiadania.

Potem młodzi rozmówcy zdradzili swoje plany na zbliżający się letni wypoczynek. Okazało się , że razem z rodziną będą podróżować i odkrywać nieznane im miejsca nad morzem, w górach, nad jeziorami oraz zachwycać się Paryżem a nawet odległym Dubajem. Wykorzystując swoją ogromną wyobraźnię i  zdolności manualno-plastyczne  malowali  następnie „letnie obrazy”Dla przypomnienia zaś  zasad bezpiecznych wakacji  zaproponowano  dzieciom test( na zadane pytanie odpowiadały tak lub nie przez podniesienie zielonego lub czerwonego kartonika), który wypadł celująco.

Na zakończenie zajęć  dzieciaki zamieniły się  w cukierników i przygotowały pyszne waflowe babeczki nadziewane bitą śmietaną, polane  sosem czekoladowym z  owocowym dodatkiem w postaci truskawek. To była prawdziwa „słodka rozkosz” dla podniebienia.

Dziękujemy wszystkim  dzieciom, które aktywnie „podróżowały” z nami po „dziecięcej literaturze” i zapraszamy  na kolejne środowe popołudnia  w  nowym roku szkolnym.