Słowa niosą uśmiech

2013-10-29 przez Biblioteka

28 października 2013r. do Biblioteki Publicznej w Woli Batorskiej zawitał pisarz, który swoją obecnością udowodnił, że tam gdzie jest Marcin Pałasz jest wesoło. Takie też są  jego książki, pełne optymizmu i humoru. Debiutował w literaturze dziecięcej utworem „Opowieści z Krainy Potworów”. Później zaczęły powstawać kolejne książki i słuchowiska radiowe. W 2013 r. Marcin Pałasz został laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Sposób na Elfa”. Nagroda ta przyznawana jest autorowi najlepszej książki roku. Utwór ten zapoczątkował serię bestsellerowych powieści o psie Elfie, który w rzeczywistości jest ukochanym przyjacielem pisarza.

Pan Marcin zajmująco opowiadał o swoim dzieciństwie, o marzeniach i dziwnych pomysłach, których skutki były dalekie od zamierzonych. Wspominał o swojej miłości do książek i wreszcie jak doszło do tego, że został pisarzem i skąd czerpał pomysły na nowe książki. Marcin Pałasz nie potrafi pisać poważnie. Książka pt.”Straszyć nie jest łatwo” w zamierzeniu miała być strasznym horrorem, nieoczekiwanie stała się zabawną historią o duchach, wampirach i potworach. Autor przytaczał śmieszne anegdoty ze swojego życia oraz jego bliskich. Zachęcał do czytania książek, które mogą przynieść radość a jednocześnie być cenną rozrywką. On sam chciałby nadal pisać książki wywołujące uśmiech na twarzy dzieci i ich rodziców. Mali uczestnicy spotkania ośmieleni przyjaznym sposobem bycia autora, zadawali wiele pytań, dostając wyczerpujące odpowiedzi.

Na zakończenie pisarz składał autografy na zakupionych przez  dzieci książkach i obiecał, że kiedyś znowu nas odwiedzi.