Smerfy w Bibliotece

2013-12-05 przez Biblioteka

5 grudnia naszą Bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu. Tym razem gościliśmy grupę III B – Smerfy, razem z wychowawczynią Panią Iwoną Taborską.

Dla większości przedszkolaków była to pierwsza wizyta w Bibliotece dlatego na początek obejrzały pomieszczenia naszej placówki oraz zapoznały się z księgozbiorem i zasadami wypożyczania książek.

Następnie na podstawie tekstu wiersza J. Huszcza pt. „Skarga ksiązki” dzieci dowiedziały się jak należy dbać o książki i jakich zachowań trzeba się wystrzegać podczas ich czytania.

Z uwagi na zbliżające się mikołajki kolejna część naszej lekcji bibliotecznej upłynęła na czytaniu wierszy i zagadek związanych ze Świętym Mikołajem oraz mroźną porą roku – zimą. Pozostały czas dzieci wykorzystały na oglądanie książeczek, które samodzielnie wybrały z bibliotecznych półek.

Bardzo miłym zakończeniem naszego spotkania było otrzymanie przez każdego przedszkolaka prezentu mikołajkowego w postaci książeczki Wydawnictwa Skrzat, który ufundowała Biblioteka Publiczna w Niepołomicach oraz zakładkę z informacjami o naszej działalności.

Mamy nadzieję, że ten bezpośredni kontakt z książką rozbudzi zainteresowania czytelnicze i wkrótce przybędzie nam nowych czytelników.