Śniegi Kilimandżaro i plaże Zanzibaru w upalnych Staniątkach!

2014-05-28 przez Biblioteka

Spotkanie z podróżnikami Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami przeniosło uczniów klas drugich tutejszej szkoły  do gorącej Afryki. Pani Kasia opowiedziała młodym czytelnikom o wejściu na Kilimandżaro, najwyższy,ośnieżony szczyt Afryki.Wyprawa na sam szczyt trwała cztery i pół dnia. Samo wejście nie jest specjalnie trudne, jeśli chodzi o warunki stawiane przez sam obiekt. Największa trudność to aklimatyzacja w warunkach o małej zawartośwci tlenu. Przepiękna roślinność, kolorowy wschód słońca rekompensuje trudności. Po półtoradniowym zejściu ze szczytu podróżnicy udali się na safari, gdzie można podglądać zwyczaje dzikich zwierząt,takich jak: żyrafy, małpy, słonie, lwy, bawoły afrykańskie gazele,antylopy,i inne. Pokaz slajdów przedstawiających faunę i florę  Afryki wzbudził w dzieciakach podziw i ogromne zainteresowanie. Obejrzały też zdjęcia domu i szkoły Masajów. Po zakończeniu prezentacji dzieci zadawały jeszcze wiele pytań, na które pani Kasia cierpliwie odpowiadała. Koszyczek kwiatków wręczony autorom spotkania był miłym dopełnieniem całości.