Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Śnieżne ozdoby

2013-12-12 przez Biblioteka

Krok za krokiem zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.  Oczekując na to wspaniałe wydarzenie postanowiliśmy z dziećmi przygotować świąteczne ozdoby choinkowe. Na początku porozmawialiśmy o tym, co dzisiaj wiesza się na świątecznych drzewkach, a co wieszało się dawniej. Pierniki, jabłka, świece, orzechy i papierowe łańcuchy to ozdoby wymienione przez najmłodszych jednym tchem. Natomiast dzięki opowiadaniu Artura Janickiego pt. „Najpiękniejsza choinka” poznaliśmy zupełnie inny rodzaj świątecznego drzewka, tego dla zwierząt. Wisiały na nim marchewki, chlebek , słoninka i jabłuszka. Okazało się, że obok domów dzieci również stoją takie choinki, a najmłodsi nazywają je karmikami.

Następnie dzieci przystąpiły do tworzenia choinkowych ozdób. Najwięcej zabawy dało wycinanie śnieżynki do zawieszenia. Już samo złożenie papieru holograficznego sprawiło wiele kłopotu, ale po wycięciu wzorów i rozłożeniu kartek najmłodszym ukazały się wspaniałe, błyszczące płatki śniegu. Wiele możliwości wycinania dało zawsze niepowtarzalny efekt. Na koniec wykonaliśmy z bibuły przeplatane kolorowe łańcuchy. Ozdoby są gotowe, teraz wystarczy poczekać na choinkę.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki