"Spacerem po Niepołomicach i Puszczy Niepołomickiej"

2016-06-03 przez Biblioteka

We wtorek, 31 maja odbył się uroczysty wernisaż wystawy malarstwa zatytułowanej „Spacerem po Niepołomicach i Puszczy Niepołomickiej”. To już szósta wystawa Grupy Twórczej „W Wolnej Chwili” w niepołomickiej Bibliotece - pierwsza w naszej nowej siedzibie.

„Spacerem po Niepołomicach i Puszczy Niepołomickiej”, to wystawa obrazów wykonanych różnorodną techniką malarską (akwarela, pastel, olej), dzięki którym zwiedzamy nasze miasto spacerując korytarzami Biblioteki. Podziwiamy niepołomicki Zamek i Kościół, następnie w Rynku zatrzymujemy się przy fontannie „Leśniczanka”. Idąc dalej mijamy Bibliotekę i zmierzamy w kierunku Puszczy Niepołomickiej, gdzie wśród ciszy i zieleni kończymy tą niecodzienną wędrówkę.

Na wystawie można podziwiać kilkadziesiąt obrazów, które zajmują hol, korytarz, oraz całą „Galerię na Schodach” niepołomickiej Biblioteki.

Wszyscy obecni na wernisażu „spacerowali” po korytarzach biblioteki podziwiając dzieła naszych malarzy-amatorów, których po dziesięciu latach wspólnego malowania można nazwać już profesjonalistami.

Wielicką grupę twórczą „W Wolnej chwili” współtworzą: Małgorzata Bajer, Elżbieta Barnaś, Bożena Janus, Maja Kowalewska, Małgorzata Majka, Edyta Opalińska, Bolesław Sporysz, Ewa Krysa, Irena Bryksy, Marta Lont, Krystyna Piętka, Małgorzata Przetaczek. Grupa powstała w 2006 roku z inicjatywy mieszkańców Wieliczki, reprezentowanych przez Marię Kowalewską oraz Barbarę Krowicką - pracownika Starostwa Powiatu Wielickiego. Od marca 2008 roku do dzisiaj zajęcia prowadzi Anna Dziadkowiec, absolwentka krakowskiej ASP. Uczestnicy grupy „W wolnej chwili” spotykają się w każdy czwartek o godz. 17.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Te spotkania to: zajęcia z zakresu malarstwa i rysunku, wykłady z historii i teorii sztuki, a przede wszystkim zajęcia praktyczne, czyli przyjemność namalowania własnego obrazu. Grupa ma w swoim dorobku artystycznym kilkadziesiąt zbiorowych i indywidualnych wystaw: m.in. w Warszawie, Krakowie, Wieliczce i Monachium.

Zapraszamy na wystawę do końca wakacji w godzinach pracy Biblioteki.