Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem

2005-11-09 przez Biblioteka

9 listopada 2005r. Biblioteka gościła pisarza i dziennikarza Krzysztofa Petka.
Krzysztof Petek jest autorem cyklu powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, dziennikarzem, reportażystą.
Jego serie „Porachunki z przygodą”, „Gra”, „Operacja Hydra” zdobyły w kraju już około 100 tysięcy młodych czytelników. Dziś ma na koncie osiemnaście książek, pracuje nad następnymi
i przygotowuje film.

Uczestnikami spotkania była młodzież niepołomickiego gimnazjum, którą szczególnie zainteresowały organizowane przez gościa, dla młodzieży od ponad 13 lat wyprawy i szkoły przetrwania. Opowiadał o nich barwnie i ciekawie, podając wiele przykładów. Krzysztof Petek od 1996 r. organizuje także dla swoich młodych czytelników warsztaty dziennikarskie i pisania książek.

Sądząc po reakcji młodzieży spotkanie z Krzysztofem Petkiem bardzo się spodobało. Może w przyszłości ktoś z tych młodych ludzi sięgnie po pióro lub weźmie udział w obozie przetrwania.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki