Spotkanie poetyckie z Ks. Wacławem Buryłą i Janem Dydusiakiem

do Biblioteki Publicznej w Niepołomicach
na spotkanie z Księdzem poetą Wacławem Buryłą
oraz dziennikarzem, podróżnikiem,
poetą Janem Dydusiakiem z Sydney.

Wacław Buryła – ksiądz katolicki, poeta i organizator konkursów poetyckich.
W latach 1997-2007 zorganizował 10 Ogólnopolskich Konkursów Poetyckich "O ludzką twarz człowieka" (dwa z nich były ogłoszone także jako Międzynarodowe, cztery odbyły się pod Patronatem Ministerstwa Kultury). Zorganizował także Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "O ludzką twarz człowieka" (Krośnice 1999).
Ksiądz Buryła jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in. w: Płocku, Gdańsku, Lublinie, Ludźmierzu, Łodzi, Pruszkowie.
Wiersze ks. Wacława były prezentowane m.in. w Radiu Maryja (Toruń), Radiu Rodzina (Wrocław), Radiu Józef (Kalisz), Radiu i Telewizji Wrocław, Radiu Opole, Radiu Warszawa, Telewizji Żytomierz.

Jan Dydusiak – poeta i prozaik. Dziennikarz od ponad 30 lat zamieszkały w Sydney (Australia). Twórca wielu utworów poetyckich i satyrycznych.