Spotkanie z Agnieszką Frączek

2012-10-01 przez Biblioteka

29 października zapraszamy na dwa spotkania z Agnieszką Frączek
autorką książek dla dzieci.

o godz. 9.00 - do Biblioteki Publicznej w Niepołomicach
o godz. 11.00 - do Biblioteki Publicznej w Podłężu

Dr Agnieszka Frączek jest językoznawcą, adiunktem w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w dziedzinie leksykologii i leksykografii. Jest autorką kilkudziesięciu prac z dziedziny językoznawstwa. Z zamiłowania natomiast jest autorką utworów dla najmłodszych – wierszy i opowiadań, bawiąc się przy tym słowami jak mistrz Jan Brzechwa. Wiosną 2003 r. Agnieszka Frączek zadebiutowała zbiorem wierszyków dla dzieci pt. : ”Co ja plotę?”. Od tamtej pory ukazało się już sto książek jej autorstwa, m. in. Chichopotam, Słoń na hulajnodze, Ale heca, Dobre obyczaje czyli z przyrodą za pan brat, Szalony szczypiorek i inne wierszyki szczypiące języki.