Spotkanie z Andersenem

2017-03-30 przez Biblioteka

29 marca wraz z grupą uczestników popołudniowych zajęć ”wyruszyliśmy" w podróż do baśniowego świata H.Ch. Andersena - duńskiego pisarza i poety, najbardziej znanego ze swej twórczości baśniopisarskiej. Wybór „głównego bohatera” spotkania nie był przypadkowy.

Za kilka dni bowiem 2.04. w rocznicę urodzin baśniopisarza (już 212) od 1967 r obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Celem organizowanych   tym dniu różnych imprez kulturalnych (m.in. głośne czytanie) jest  propagowanie i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci. W trakcie spotkania młodzi czytelnicy poprzez prezentację multimedialną mieli okazję poznać, jak wyglądało życie twórcy najpiękniejszych baśni.

Do „głośnego czytania” zaproponowano „Calineczkę”. Mimo, iż dzieci znały wcześniej treść baśni wysłuchały jej uważnie od początku do końca. Chciały bowiem po raz kolejny przeżyć poruszającą historię malutkiej dziewczynki i przenieść się do fantastycznej krainy wymyślonej przez autora. W części „praktycznej” spotkania na uczestników czekało kilka zabaw inspirowanych twórczością Andersena. Było więc układanie puzzli ilustrujących ”andersenowskie” baśnie oraz zabawa polegająca na podaniu poprawnych tytułów baśni, które nieco się pomieszały.

Twórczym zaś akcentem spotkania było zaprojektowanie i wykonanie przez dzieci okładki do ulubionej baśni H. Ch. Andersena.