Spotkanie z Anną Kaszubą-Dębską i Łukaszem Dębskim

2011-05-27 przez Biblioteka

27 maja 2011 r., w piątkowe przedpołudnie gośćmi podłęskiej Biblioteki byli Pani Anna Kaszuba-Dębska i Pan Łukasz Dębski. Na spotkanie autorskie z twórcami książek dla dzieci zaprosiliśmy trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu.
Anna Kaszuba-Dębska jest malarką, graficzką, autorką trzech filmów animowanych, projektantką i ilustratorką książek dla dzieci i dorosłych – ma ich w swoim dorobku aż 200. Łukasz Dębski zajmuje się pisaniem książek dla dzieci, ale również tworzy dla dorosłych czytelników, jest także scenarzystą. Nasi mili goście przyjechali do nas z Krakowa, gdzie prowadzą kawiarnię Cafe Szafe, która jest miejscem wielu kulturalnych wydarzeń, między innymi spotkań literackich. Podczas półtoragodzinnego spotkania dzieci odbyły wspólnie z autorami wiele fascynujących podróży. Odwiedziły między innymi Włochy, Kubę i Amerykę. Wszystkie te miejsca opisał w swoich wierszach Pan Łukasz, a Pani Anna wspólnie z uczestnikami spotkania zilustrowała.
Było bardzo wesoło, a nawet komicznie w czasie konkursu szybkiego czytania. Zwyciężczynią została Wychowawczyni trzecioklasistów, pani Małgorzata Mitoń. Wszyscy uczniowie wytężali umysły żeby prawidłowo rozwiązać kryminalną zagadkę Pana Łukasza. Oczywiście świetnie sobie poradzili.
Na zakończenie goście przyjęli gorące podziękowania i kwiaty od dzieci oraz rozdali autografy, ale w nietypowy sposób, co można zobaczyć na zdjęciach. Z pewnością było to bardzo inspirujące i ciekawe spotkanie, które przybliżyło wszystkim uczestnikom czarodziejski świat książek.