Spotkanie z Bajką

2016-04-20 przez Biblioteka

Dwie grupy najstarszych przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola im. św. Kingi w Podłężu, miały niecodzienną okazję do spotkania z autorką książek dla dzieci - Panią Ewą Stadtmüller. Biblioteka Publiczna w Podłężu, z okazji obchodów jubileuszu 50-lecia swojej działalności, zaprosiła najmłodszych na spotkanie autorskie pod hasłem ”Spotkanie z bajką”.

Pisarka rozpoczęła od rozmowy z dzieciakami na temat procesu powstawania książki. Przedszkolaki świetnie orientowały się jaką rolę pełni wydawca, ilustrator i oczywiście autor. Następnie wyruszyliśmy w podróż po bajkowym świecie. Towarzyszyły nam w tej wycieczce znane postacie z popularnych bajek i te, które mieszkają na kartach książek napisanych przez naszego gościa. Wszystkich bohaterów Pani Ewa wyjęła ze swojego magicznego kuferka.

I tak, Skrzat Jagódka, Gąsienica Emilka, Smoki, Czarownica i niemal całe ZOO byli tematem rymowanek i zagadek, które autorka tworzyła wspólnie z dzieciakami. Zachwyciły nas pacynki, kukiełki i marionetki, które ruszyły z kart książek, żeby bawić się z nami w teatr. Niesamowite, jak wspaniałe pomysły i inspiracje możemy znaleźć, w krótkim wierszyku czy bajce, i jak ciekawie można się przy tym spędzać czas. Bajkowe postacie pojawiły się również w piosence, którą wszyscy wspólnie śpiewali. Przedszkolaki przebrane za księżniczkę, czarownicę, smoka i dwa krasnoludki towarzyszyły nam podczas wykonywania tego utworu. To wszystko pokazała nam Pani Ewa Stadtmüller, krakowska autorka, która napisała około stu książek dla dzieci i zaraża ich swoim ogromnym czytelniczym entuzjazmem oraz pokazuje jak wiele możliwości daje literatura.

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał piękną dedykację i autograf w książeczce naszego gościa.