Spotkanie z Barbarą Gawryluk

2008-10-29 przez Biblioteka

Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk, pisarką i dziennikarką zgromadziło w Bibliotece Filialnej w Woli Batorskiej liczną grupę przedszkolaków z miejscowego Przedszkola i uczniów kl.II Szkoły Podstawowej. Biblioteka za główny cel tego typu spotkań obrała sobie krzewienie przyjemności czytania , wytworzenia pozytywnej motywacji do czytania , a także poznania pisarza poprzez bezpośredni kontakt.
Barbara Gawryluk zajmująco opowiadała o losach swoich książkowych postaci, przybliżając dzieciom szczegóły ich stworzenia. Zachęcała między innymi do poznania Kaktusa, niezwykłego psa. Takiego przyjaciela jak on chciałoby mieć każde dziecko. Czytała fragmenty najnowszej książki o przygodach sympatycznego świstaka Gwizdka, który przybliża dzieciom przyrodę Tatr. Mali uczestnicy mieli niezwykłą okazję spontanicznego kontaktu z autorką.Pani Gawryluk opowiadała również o zawodzie dziennikarza i pracy w radiu.Odpowiadała na liczne pytania uczestników spotkania.
Na zakończenie można było kupić książkę i otrzymać okolicznościowy autograf od autorki.