Spotkanie z Barbarą Gawryluk

2009-10-01 przez Biblioteka

30 września nasza Biblioteka rozbrzmiewała dziecięcymi głosikami, śmiechem i brawami. A wszystko to za sprawą naszego gościa, Pani Barbary Gawryluk, która przybyła aby spotkać się z przedszkolakami Samorządowego Przedszkola im. Św. Kingi w Podłężu. Pani Barbara jest tłumaczką, dziennikarką i autorką wspaniałych książek dla najmłodszych. Na co dzień pracuje na antenie Radia Kraków, gdzie przygotowuje i czyta wiadomości, a także prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci pt. „Alfabet”.

Podczas spotkania opowiedziała o bohaterach swoich opowieści, o psie, który wabił się Kaktus, a także i o świstaku Gwizdku. Niektóre ich przygody przedszkolaki już znały, ale te, o których jeszcze nie czytali bardzo ich zaciekawiły. Świetny kontakt autorki z dziećmi sprawił, że z ogromną uwagą słuchały i brały udział w dyskusji. Bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez naszego gościa zagadki.

Po zakończeniu spotkania przedszkolaki podarowały autorce własnoręcznie wykonane rysunki przedstawiające bohaterów jej opowieści oraz wręczyły kwiaty. Pani Barbara z ochotą wpisywała piękne dedykacje w zakupionych przez dzieci książkach. Nie obyło się bez wspólnej fotografii, życzeń powodzenia w dalszej pracy pisarskiej i wielu serdeczności.

Pisarka już po raz drugi gościła w naszej placówce i bardzo cieszy się na następne wizyty. Była pod wielkim wrażeniem znajomości przez dzieci jej utworów i nienagannego przez nie zachowania, czego pogratulowała równocześnie dziękując paniom wychowawczyniom. Wspaniały świat opowieści dla najmłodszych w utworach Pani Barbary Gawryluk sprawia, że dzieci chętnie sięgają po książkę, rozwijają swoją wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i uczą się wciąż czegoś nowego o otaczającym nas świecie. Już dziś czekają na dalsze przygody psotnego Kaktusa i wesołego Gwizdka. Nasze wspólne spotkanie z pewnością zachęciło je do dalszej lektury.