Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Spotkanie z Biblioterapią

2012-04-02 przez Biblioteka

2 kwietnia w staniąteckiej bibliotece znów było gorąco. Przygotowane spotkanie dotyczyło problemu z jakim może spotkać się każdy z nas, mianowicie, uzależnienia od telewizji czy komputera. Zabawa diagnostyczna, która została przeprowadzona na początku spotkania, wykazała, że większość dzieci w wolnym czasie korzysta z komputera czy telewizji. Warsztat został oparty na bajce psychoedukacyjnej Anny Pietruszki pt. „Telewiewiórka”. Puenta utworu przedstawiała konsekwencje jakie niesie ze sobą nadużycie telewizji. Podczas czytanej lektury wyłaniały się ciekawe rozmowy i dyskusje. Uczestnicy zostali zaproszeni do zabaw tematycznych, których zadaniem było wzmocnienie przekazywanych informacji. Mamy nadzieję, że po naszym spotkaniu, dzieci będą umiały wybrać korzystny dla zdrowia sposób spędzania czasu wolnego.  

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki