Spotkanie z Ewą Stadtmuller

2016-04-18 przez Biblioteka

Niezwykle wesoły przebieg miało dzisiejsze spotkanie autorskie z Ewą Stadtmuller w staniąteckiej bibliotece. Po raz kolejny zaproszenie do biblioteki przyjęły dzieci ze Szkoły Podstawowej. Tym razem była to klasa „0b” z Panią Małgorzatą Wimmer oraz klasa Pani Anny Kasprzyk „1b”.

Autorka Ewa Stadtmuller jest z wykształcenia pedagogiem i dziennikarką, autorką wielu bajek, zbiorów wierszyków i zagadek dla dzieci, opracowań znanych baśni i legend oraz wielu książeczek o charakterze edukacyjnym. Tworzy literaturę dla najmłodszych od ponad 20 lat.

Również tym razem w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swoich książkach, o tym, jak powstają i skąd czerpie pomysły do pisania. Na spotkanie przybyła z czarodziejskim kuferkiem, w którym znajdowały się niezwykłe i charakterystyczne kukiełki, przedstawiające bohaterów jej książeczek. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się inscenizowane przez pisarkę teatrzyki, a mali słuchacze wcielali się w role aktorów z dużym entuzjazmem. Pisarka przygotowała mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Dzieci poznały proces tworzenia np. bajek, baśni, opowiadań, legend i książek edukacyjnych. Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się książki autorki do których Pani Ewa każdemu wpisywała specjalną dedykację.

Mamy nadzieję, że już niebawem w Staniąteckiej bibliotece będziemy gościć kolejnych znanych i lubianych autorów książek.

Spotkanie odbyło się pod patronatem PiM Biblioteki Publicznej w Wieliczce.