Spotkanie z Ewą Stadtmuller i Kazimierzem Wasilewskim

2005-05-27 przez Biblioteka

Biblioteka Publiczna 29 maja 2005 r. w czasie Dni Niepołomic gościła autorkę książek dla dzieci i młodzieży Ewę Stadtmüller i ilustratora Kazimierza Wasilewskiego. Spotkanie autorskie było połączone z promocją najnowszej książki Ewy Stadtmüller pt. "Kraków i okolice", której współilustratorem jest Kazimirz Wasilewski.

Pani Ewa Stadtmüller nie tylko opowiadała o swoich książkach ale także poprowadziła wśród dzieci turniej ze znajomości bajek i legend. Dzieci wykazały się dużą wiedzą a dla najbardziej aktywnych Pan Kazimierz Wasilewski w nagrodę narysował wybrane postacie z bajek. O swojej pracy opowiadał także ilustrator, Pan Kazimierz Wasilewski. Chętnie rysował na prośbę dzieci różne bajkowe postacie.W drugiej części spotkania Ewa Stadtmüller odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci oraz podpisywała swoje książki.