Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke w Podłężu

2009-04-23 przez Biblioteka

Co to znaczy: „robić do kogoś maślane oczy?”, „być grubą ryba?” czy „leżeć do góry brzuchem?”- odpowiedzi na te i inne pytania możemy znaleźć w książkach Grzegorza Kasdepke, który był gościem naszej Biblioteki.
Pan Grzegorz ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo zajmował się dziennikarstwem, ale z czasem poświęcił się twórczości dla dzieci. Jest autorem 21 książek, scenariuszy programów telewizyjnych dla najmłodszych, takich jak: Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa. Wiele swoich opowiadań i bajek publikował w Świerszczyku, Ciuchci i Komiksowie. Jest laureatem prestiżowych nagród literackich: Nagrody im. Karola Makuszyńskiego, Nagrody Edukacja XXI w.

Na spotkanie z pisarzem zaprosiliśmy dzieci z klas III i IV Szkoły Podstawowej w Podłężu. Autor ciekawie i z humorem opowiadał o swoich książkach: jak powstały, skąd czerpał pomysły na przygody Kuby i Buby, Kacpra, Bartusia czy Detektywa Pozytywki. Doskonały kontakt pisarza z dziećmi zachęcił je do aktywnego udziału w spotkaniu. Zadawały pytania dotyczące pracy pisarza, rozwiązywały zagadki matematyczne, tłumaczyły znaczenie związków frazeologicznych, opowiadały o zasadach dobrego wychowania i prawach dziecka. Spotkanie upłynęło w sympatycznej atmosferze. Miejmy nadzieję, że teraz dzieci chętnie sięgną po książki Grzegorza Kasdepke oraz innych autorów. Na zakończenie spotkania autorowi wręczono kwiaty i pamiątkową książkę, a nasz gość rozdał autografy i wpisał się do kroniki Biblioteki.