Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

2009-04-24 przez Biblioteka

"Było super, ciekawie, wesoło...". To cytat z wypowiedzi jednego z uczestników spotkania autorskiego z Grzegorzem Kasdepke. W pełni oddaje atmosferę jaka panowała na sali w której zgromadzili się uczniowie z klas nauczania początkowego ze Szkoły Podstawowej z Woli Batorskiej i Woli Zabierzowskiej. Wszystko to za sprawą naszego gościa Grzegorza Kasdepke, autora i współautora książek dla dzieci, scenarzysty seriali i programów telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa). Laureata prestiżowych nagród literackich m.in. Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za "Kacperiadę", Nagrody Edukacja XXI za "Co to znaczy" i "Bon czy ton". Jego twórczość charakteryzuje się niezwykłym zrozumieniem psychiki dziecka i ciepłym humorem.

Pan Grzegorz bardzo szybko nawiązał serdeczny kontakt z dziećmi i zdobył ich sympatię. Niezwykle barwnie omawiał swoje książki, czytał ich fragmenty. W bardzo ciekawy sposób tłumaczył związki frazeologiczne, które w formie wesołych opowiadań napisał w książce pt. "Co to znaczy". Mali czytelnicy prawie bezbłędnie interpretowali powiedzenia, których używamy w życiu codziennym np. "być nie w sosie", "dostać białej gorączki" itp. Zdradzał przepisy kulinarne zawarte w opowiadaniach "Słodki rok Kuby i Buby". Zadawał zagadki matematyczne z ksiązki "Do trzech odlicz! "oraz prezentował zasady savoir-vivre, które napisał w "Bon czy ton". Dzieci bardzo żywo reagowały, aktywnie uczestnicząc w spotkaniu.

W drugiej części pisarz zaproponował mini konferencję prasową, w której czytelnicy zadawali przeróżne pytania. Każdy chciał się dowiedzieć czegoś o autorze i jego książkach. Uczestnicy mogli usłyszeć wiele rzeczy z prywatnego życia pana Grzegorza, który ze śmiechem odpowiadał na pytania. Pod koniec spotkania, każde dziecko dostało piękny autograf do wybranej przez siebie książki. Spotkanie udało się znakomicie, wszyscy byli zadowoleni.